PORTĀLS ĀRSTIEM UN FARMACEITIEM
Šī vietne ir paredzēta veselības aprūpes speciālistiem

RAKUS Neatliekamās medicīnas klīnika dienā apkalpo vidēji 200 pacientu

Rīgas Austrumu Klīniskā universitātes slimnīca
RAKUS Neatliekamās medicīnas klīnika dienā apkalpo vidēji 200 pacientu
Desmit mēnešu laikā, kopš durvis vērusi daudzfunkcionālā Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (Rīgas Austrumu slimnīcas) Neatliekamās medicīnas un pacientu uzņemšanas klīnika (Neatliekamās medicīnas klīnika), tajā uzņemti un izmeklēti 53 204 pacienti.

Kā trešdien, 7.septembrī, Rīgas Austrumu slimnīcas rīkotajā preses stundā akcentēja Neatliekamās medicīnas klīnikas vadītājs Pēteris Tomiņš, lielākoties pacienti klīnikā ierodas ar akūtām un hroniskām saslimšanām un bieži vien - novēloti. Ik dienu Ik dienu Neatliekamās medicīnas klīnika apkalpo vidēji gandrīz 200 pacientu. Līdz ar to īpaši svarīga ir darba organizācija, ko klīnika ir pārņēmusi no citām pasaules modernākajām neatliekamās medicīnas slimnīcām un kas paredz, izvērtējot indikācijas, veikt pacientu grupēšanu pēc prioritātes. Priekšroka ir tiem pacientiem, kuru stāvoklis prasa akūtu medicīnisku iejaukšanos.

Katrs pacients Neatliekamās medicīnas klīnikā tiek izmeklēts un tiek noteikta diagnoze, kā arī tiek veikta diagnozei atbilstoša ārstēšana. Kā liecina apkopotie dati, kopumā kopš pagājušā gada novembra klīnikas pacientiem veikti 395 877 dažāda veida diagnostikas un laboratoriskie izmeklējumi, kas ļauj katram pacientam izveidot individuālu turpmākās ārstēšanas karti. Tālākais ārstniecības process daļai Neatliekamās medicīnas klīnikas pacientu var norisināties ambulatori, tomēr, ja ir nepieciešama īslaicīga pacientu ārstēšana (līdz 24 stundām), piemēram, hipertoniskā krīzes, hronisku slimību paasinājumu gadījumā, Neatliekamās medicīnas klīnikā ir pieejamas tā sauktās novērošanas palātas.

Lai gan kopējais Neatliekamās medicīnas klīnikas pacientu skaits pieaug - no 4620 pagājušā gada novembrī līdz 6029 šogad jūlijā, ir samazinājies to pacientu skaits, kuriem turpmāka ārstēšanās jāveic slimnīcā. Ja klīnikas darbības pirmajā mēnesī stacionēti tika teju 54% pacientu, tad šobrīd - 46%.

„Rīgas Austrumu slimnīca, izvēloties citās modernākajās slimnīcās pielietoto neatliekamās medicīnas koncepciju, ir izdarījusi pareizo izvēli. Mēs spējam nodrošināt savlaicīgu un precīzu diagnostiku, kas nozīmē augstas kvalitātes neatliekamās medicīnas pakalpojumus pacientiem un vienlaikus arī atslogo slimnīcas, jo lielākā daļa pacientu var turpmāku ārstēšanos sekmīgi turpināt ambulatori," atzīst Rīgas Austrumu slimnīcas valdes priekšsēdētājs profesors Viesturs Boka.

Vienlaikus mediķi novērojuši, ka liela daļa pacientu, kuri ar neatliekamās medicīnas transportu vai saviem spēkiem dodas uz klīniku, ir pārliecināti, ka paliks ārstēties slimnīcā ilgāku laiku, tāpēc saņemta ziņa, ka veiktie izmeklējumi ļauj turpināt ārstēšanos ambulatori nereti rada neizpratni un apmulsumu. Tas klīnikas personālam uzliek papildus pienākumus, skaidrojot katram pacientam individuāli šo situāciju.

Foto: Jānis Brencis