ALVIS MELDERIS, ķirurgs, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas stacionāra “Gaiļezers” Ķirurģijas klīnikā un lektors RSU ķirurģijas katedrā
PAR SEPTEMBRA NUMURU
Atgriežoties akadēmiskajā mācību gadā, Doctus piedāvā profesora Danilāna rakstu "Zarnu trakta pārmērīga jutība un kūtra darbība: mūsdienu zinātnes padomi". Profesors Danilāns ir brends Latvijas medicīnas zinātnes literatūrā, kas neprasa komentārus. Noteikti jāizlasa!
Augšējās gastrointestinālās asiņošanas diferenciāldiagnoze ir ļoti plaša, tāpēc vērtīgs ne tikai ķirurgiem, bet arī ģimenes ārstiem un citiem speciālistiem ir Stradiņa slimnīcas un RSU kolēģu raksts - klīniskais gadījums par kuņģa iekaisuma fibroīdu polipu.
Intervijā ar ginekologu Gintu Lapiņu uzrunāja viņa izšķiršanās neveikt abortus. Piekrītu viņa domai par brīvību - ja vari dzīvot saskaņā ar savu sirdsapziņu.
Izlasiet arī kolēģu prof. A. Pētersona, Dr. I. Smiltēna un Dr. R. Karla domas par to, kā izaug jaunie profesionāļi - lietaskoki. Joprojām atceros savus skolotājus: anatomijas pasniedzēju A. Bērziņu, iekšķīgo slimību pasniedzēju prof. J. Raibartu, ķirurgu doc. I. Sjaksti, arī izcilo internistu prof. I. Lazovski. Viņi visi bija stingri un prasīgi skolotāji, taču pret studentu attiecās ar cilvēcību un cieņu.
Tagad, kad pats esmu pasniedzējs, vienmēr sev atgādinu: «Alvi, tu pats arī reiz biji students!» Manuprāt, ir ļoti svarīgi to neizmirst. Tas nenozīmē, ka ar studentu var čomoties, nē, pasniedzējs un students ir dažādās smagsvaru kategorijās, taču pasniedzējs uz studentu nedrīkst skatīties no augšas vai aizvainot. Manējie, 4. un 5. kursa studenti, ar kuriem strādāju, protams, ķirurģijā ir ekskursanti, bet vienmēr cenšos, lai šī ekskursija viņiem ir ar saturu: ceru - kādam no viņiem pielips ķirurģijas bacilis.
Kolēģiem gribu novēlēt - skatieties uz pasauli ar smaidīgu vaigu! Ir tāds teiciens: «Būs jau labi.» Tiešām - būs labi!