ARTŪRS POZŅAKS, farmaceits, SIA Saules aptieka
PAR FEBRUĀRA NUMURU
Aiz loga februāris, tas nozīmē – ziemas prieki rit pilnā sparā.
Grēks būtu neizmantot lieliskās slēpošanas iespējas sasnigušajos Latvijas plašumos vai vizināšanos ar sniegadēli pa mūsu pauguriņiem. Ne mazāk iespaidīgu adrenalīna devu iespējams gūt, dodoties ikdienas gaitās pa slidenajām ielām un raugoties uz māju jumtiem, no kuriem nokarājas draudīgie lāsteku stabi.
Visu to papildina tādas neatņemamas sezonas aktualitātes kā gripa un saaukstēšanās. Šajā gadījumā lieti noderēs terapijas metodes, par kurām idejas var smelties dr. M. Naudiņas rakstā par bišu produktu izmantojumu netradicionālajā medicīnā. Tomēr tradicionāli šiem tumšajiem ziemas mēnešiem, kad visi pamatīgi ietuntulējušies ziemas drānās, prāts tā vien aizklīst tur, kur silti un saulaini. Tāpēc ir interesanti iepazīt dažādas D vitamīna hipovitaminozes un citu slimību sakarības dr. A. Štifta rakstā.
Gan tautas valodā, gan profesionāļu vidē bieži tiek lietots jēdziens “hronisks gastrīts”. Cik bieži mēs to lietojam vietā un nevietā? Hiperēmisku gastropātiju tuvāk aprakstījuši dr. I. Daugule un dr. E. Bodnieks.
Kādu iespaidu uz mums atstājušas sociālās pulcēšanās vietnes? Vai ārstiem šajos portālos būtu jādalās viedoklī par pacientiem ar plašāku auditoriju un kur ir tā robeža, kad to drīkst darīt un kad ārsta ētika to nepieļauj? Cik ārstu, tik viedokļu... Viss ir galvā! Šo teicienu varētu piemērot arī psihosomatisko sāpju problemātikai dr. G. Iļķēna rakstā.
Nez, kā tur ir, kur mūsu nav? Vai patiešam teļi medu dzer ķīseļa krastos? Dr. Ērikam Šmagrim ir sava pieredze par to, kā lietas notiek dīķa viņā pusē. Baudiet ziemu, pavasaris nav aiz kalniem!