ALVIS LAUKMANIS, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes, slimnīcas Linezera klīnikas urologs, Latvijas Urologu asociācijas prezidents
PAR MAIJA NUMURU
“...bet es podnieka dēls...” – pie sevis dungoju zināmo šloderi, kamēr mani fotografēja. Un domāju – tas gan būtu skaļi jāskandina mūsu valsts medicīnas aprūpes bijušajiem un tagadējiem organizatoriem.
Te nu mēs esam - brīnišķā pavasara mēnesī, kad sniegs nokusa tikpat pēkšņi un strauji kā nekustamo īpašumu cenas un medicīnai atvēlētais valsts budžets. Taču prāts priecīgs! Kāpēc? Tāpēc, ka nekas nespēj pārtraukt nedz Latvijas floras ikgadējo zaļo pumpurošanos, nedz mūsu ārstu profesionālo izaugsmi, prasmi un vēlmi dalīties ar pārējiem interesantu pārdomu vai publikāciju veidā.
Protams, vispirms izlasīju dakteres Z. Pilsētnieces rakstu par neirogēnu urīnpūsli - lieliska iespēja atrast skaidrojumu dažbrīd neizprotamām pacienta sūdzībām un uzzināt dažas retāk pieminētas definīcijas uroloģijā.
Noteikti ieskatieties P. Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas radioloģijas katedras autoru kolektīva rakstā par MRI iespējām un biežāk izmantojiet tās savā ikdienas darbā!
Ļoti patika optimistiskā intervija ar dakteri Pēteri Tomiņu - jūtams īsts ārsta krampis - nodrošinās gan ceļa biedru kalnos, gan pacienta atgriešanos palātā pēc narkozes. Bet, jo vairāk cilvēks mācījies un dzīvē pieredzējis, jo vairāk saprot, cik maz mēs par visu zinām - "it's written" sakot daktera musulmaņu draugi.
Doctus - kā vienmēr - lasāms no vāka līdz vākam un ar savu saturisko būtību atgādina, ka medicīna ir arī māksla - māksla uzklausīt, mierināt, uzmundrināt un pasmaidīt. To visu spēt, kolēģi, arī novēlu!
Lai dzīves ota uzzīmē jūsu cerības un dara to ar gaišām krāsām!