Nr. 4 [289]
Zane Svikle, endokrinoloģe, zinātniskā asistente, Latvijas Universitāte, “Veselības centrs 4”, Klīnika Aesthetica, Erciņas un Briedītes ginekoloģijas klīnika, Profesora Skrides Sirds klīnika
Mūsdienās īpaši svarīgi it visā ir nepazaudēt līdzsvaru, lai mēs būtu laimīgi, veseli un harmoniski. Šī tēma caurvijas arī šā mēneša Doctus numuram.
Aizvien vairāk tiek runāts par to, kā mikrobiota ietekmē mūsu veselību un dažādu slimību attīstību. Šajā numurā varam lasīt par mikrobiotu ietekmējošajiem faktoriem bērniem, apzinot riskus, kas palielina disbiozes un potenciāli dažādu slimību norisi.
Ļoti vērtīgi iepazīties ar rakstu par ēšanas traucējumiem bērniem un pusaudžiem. Domāju, ka par šo tēmu tiek runāts pārāk maz. Ēšanas traucējumi ilgtermiņā var veicināt kardiovaskulāro slimību attīstību, gastrointestinālas, neiroloģiskas problēmas, veicināt aptaukošanās, cukura diabēta, osteoporozes, citu slimību un visbeidzot mirstības risku. Būsim modri un atpazīsim pazīmes gan saviem pacientiem, gan līdzcilvēkiem!
Rakstā par autoimūnu tireoidītu aprakstām, ka nozīme ir ne tikai ģenētiskai predispozīcijai, bet arī dažādiem vides un uztura faktoriem. Mēs nevaram izmainīt to, kas ielikts šūpulī, taču varam rūpēties par to, lai dzīves kvalitāte būtu maksimāli augsta.
Intervijā ar geriatri Dr. Dainu Zepu varam lasīt, kā pacientiem cienījamā vecumā saglabāt iespējami labāko dzīves kvalitāti, rodot līdzsvaru starp visu slimību ārstēšanu, emocionālo veselību un spēju funkcionēt.
Par līdzsvaru starp darbu un atpūtu, par medicīnu un mūziku varam lasīt intervijā ar DJ Krankenwagen mūziķiem, kas iedvesmo rast aizrautību savos hobijos, lai spētu būt vēl labāki speciālisti saviem pacientiem.
Novēlu ikkatram šajā plaukstošajā pavasarī rast harmoniju sevī un visapkārt!