Nr. 9 (282)
Aigars Vugulis, Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīca, Klīnika OrtoMed, Orto klīnika
Rihards Vugulis, Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīca
Doctus septembra numurā apkopots plašs tēmu loks. Vērts aizdomāties par neiroloģes Anželikas Gudrenieces publikācijā iztirzāto digitālo demenci, kas tehnoloģiju laikmetā kļūst par arvien lielāku problēmu. Diemžēl mēs vairs netrenējam savas “mazās, pelēkās šūniņas”, izsakoties slavenā detektīva Erkila Puaro vārdiem.
Klīnisko gadījumu izvērtēšana ir lielisks veids, kā mācīties. Svarīgi arī ieklausīties pacientā. Var būt desmit standarta situācijas, un tad ir vienpadsmitā, kas nerit tā, kā ierasts. Ja pēc traumas nepalīdz stipras pretsāpju zāles, vienlīdz svarīgi ir ieklausīties pacienta stāstā un just situāciju, lai nepalaistu garām nopietnu problēmu un vēl nopietnākas sekas.
Darbā ikvienam ārstam var gadīties iekļūt neparedzētā stresa situācijā. Jādomā, ka gan profesiju, gan hobiju cilvēki apzināti izvēlas atbilstoši sev nepieciešamajam adrenalīna līmenim. Tiem, kam šī tendence nav tik izteikta, ir iespēja pieredzi uzlūkot ar kolēģu acīm — šajā numurā iepazīstam Dr. Aināru Zariņu.
Septembris atnācis ar jaunu mācību gadu un spraigāku darba ritmu. Taču, lai cik daudz iespējamu un neiespējamu darbu dienā būtu jāpaspēj, vēlam neaizmirst, ka dzīvē svarīgs ir balanss, lai neizdegtu un spētu dot enerģiju: sev, savai ģimenei, draugiem un pacientiem!