Nr. 9 (258)
Māra Pilmane, Rīgas Stradiņa universitātes profesore, Anatomijas un antropoloģijas institūta direktore
Tāds nemierīgs laiks nemierīgā pasaulē! Tāpēc vēl jo vairāk vajadzīgs kaut kas stabils, kas kā enkurs notur dzīves kuģi uz vietas. Un spirgts, kas uzvēdī pasaules elpu un atsedz tās dzīves nepieciešamības, bez kurām sevi nejūtam kā speciālisti.
Un šāds ir Doctus, kura lapās atrodu rakstu par fantoma sāpēm (Matīsa Mežala un Ināras Loginas izpildījumā), kas tik spilgti atgādina pašreizējo politisko situāciju starp lielo agresorvalsti un Ukrainu...
Pie mākslīgajiem piena maisījumiem salecos “jaunizceptas” lepnas vecmāmiņas lomā un, jautājumus pārlasot, atceros savu mīļo profesoru Ivaru Ebelu — izcilo pediatru, kura grāmatiņu jau sen vicinu gar degunu vedekliņai. Tagad gudroju, kā labāk pasniegt šeit uzrakstīto.
Vecā dziesma par HOPS jaunās skaņās (Andra Krūmiņa) — mūsu pulmonologi šos jautājumus joprojām aktualizē kontekstā ar smēķēšanu (pie Anatomikuma gan jau gadiem vairs nesmēķē, jo studenti, pieķerti šādā netikumā, eksāmenā dabū papildu jautājumu par nikotīna ietekmi
uz cilvēka audiem).
Ārstes Lāsmas Lapiņas aprakstītais alerģiskais rinīts, šķiet, daudziem kļuvis par pastāvīgu pavadoni mūsu modernajā pasaulē, bet vienalga pārsteidz tā incidence un komplicētā ārstēšana.
Bez minētajiem ir citu jomu raksti, un Doctus atklājas atkal un atkal: 1) ar savu jēgpilno daudzpusību, kur katrs atrod kaut ko sev, 2) kā fantastisks izziņas avots ar katras tēmas saistīto rakstu uzskaitījumu.
Klāt septembris un jauns darba cēliens! Drošu gaitu, žurnāliņ, rāmu garu mums visiem un mieru visai pasaulei!