Dr. med. Simona Doniņa, onkoloģe, ķīmijterapeite, imunoloģe, Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca, Rīgas Stradiņa universitāte
Rudenī vakari kļūst arvien garāki, apstākļu spiesti arvien biežāk tos pavadām mājās... un tad ir īstais laiks ņemt rokās žurnālu, kurā varam lasīt gan par jaunām atziņām mūsu profesijā, gan sasniegumiem vienā vai otrā medicīnas nozarē, gan ieskatīties kolēģu ikdienas gaitās un iepazīt personīgi nepazīstamus kolēģus.
Novembra Doctus mani neklātienē iepazīstina ar Kalvi Briuku — mugurkaula ķirurgu, par kuru esmu daudz laba dzirdējusi no kolēģiem, paziņām un pacientiem. Patiesā saruna ar kolēģi ļauj ieskatīties viņa personībā, ceļā uz profesionālo briedumu, atklāt mūsu, ārstu, vidē valdošās vairāk vai mazāk slēptās kolīzijas.
Ar interesi izlasīju cienījamās oftalmoloģes Ievas Trēziņas rakstu par sausās acs slimību, kas īpaši aktuāla tagad, kad tik ilgu laiku pavadām pie datora. Rakstā daudz var uzzināt par asarām no fizioloģiskā viedokļa, to funkciju un nozīmi acs veselības kontekstā, kaut arī parasti tās saistās vien ar emocionālām izpausmēm.
Rubrikā “Pieredze” saruna ar NMPD Ārkārtas situācijas gatavības nodrošinājuma nodaļas vadītāju Juri Raudovu, kura galvenajos principos paša veselības saglabāšanai ir vērts ieklausīties. Kolēģa otro principu (nenest darbu uz mājām) pati vēl joprojām neesmu spējusi pilnībā ievērot, bet es cenšos!
Ārsta darbā svarīga darbošanās komandā, prasme lūkoties uz slimību plašāk — no dažādu specialitāšu skatupunkta — un nodot zināšanas nākamajām paaudzēm. Tāds ir arī mūsu (mans un kolēģu Dr. Lanas Miezes un Dr. Ievas Vaivodes) vēstījums uz šā Doctus numura vāka.
Šajā žurnāla numurā ir vēl daudz saistošu rakstu. Lasīsim!