Prof. Māris Taube, psihiatrs, Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas centrs, Ambulatorā centra “Veldre” vadītājs
Doctus marta numurs lasītājus uzrunā pavasarīgās un cerīgās noskaņās. Pavasara tuvošanos un ar to saistītās veselības problēmas atklāj Dr. Sanitas Pauderes–Loginas raksts par ādas novecošanos, stresa un saules ietekmi.
Dr. Antras Beķeres raksts mums palīdzēs atpazīt pavasara alerģisko rinītu, arī Dr. med. Vitas Skujas izklāsts par vitamīnu nozīmi un nepieciešamību tos lietot būs īsti laikā, jo pacienti tik bieži jautā: “Vai man pavasarī padzert kādus vitamīnus?”
Cerības, kas tik ļoti iederas pavasarī, sniedz arī Dr. Didža Gavara pētnieku komandas atklāsmes par antivielu veidošanos un pietiekami ilgo to noturību, apliecinot, ka cilvēka prāts un prasmes tomēr spēs uzveikt visnegantāko vīrusu.
Patiesi jānovēl veiksme doc. Ievai Lībietei RSU Anatomijas muzeja vadībā, cerot, ka darbu dunā tomēr pietiks laika arī grāmatai par psihiatrijas vēsturi.
Pavasarī sirdis sitas skaļāk. Dr. Paula Dzelves un asoc. prof. Ingas Stuķēnas kardiovaskulāro slimību izvērtējums ir ļoti noderīgs, īpaši interesants un vērtīgs šķiet pseidohipertensijas koncepts, liekot vēlreiz pārvērtēt ārsta un pacienta attiecības, līdzestības jautājumus.
Visas sievietes ir skaistas, bet jo īpaši — pavasarī. Kā rakstā atklāj Diāna Ričika — Latvijas medicīnai ir sievietes seja.
Lai skaists ziedonis!