1. oktobrī, Cēsu sporta kompleksā jau piekto reizi tiks izcīnīts Mediķu aroda kauss basketbolā. Kausa izcīņu organizē Latvijas Veselības un sociālās aprūpes dabrinieku arodbiedrība (LVSADA), ik gadus pulcējot sportiskus mediķus, lai noskaidrotu, stiprāko basketbolistu komandu.
Veselības ekonomikas centrs prezentējis "Latvijas iedzīvotāju veselību ietekmējošo paradumu pētījumu, 2010", kas ir daļa no sadarbības projekta starp Somiju un Baltijas valstīm - FINBALT veselības monitoringa. Pētījuma dati uzrāda, ka viena ceturtdaļa iedzīvotāju ir mainījusi savus paradumus: iedzīvotāji ir vai nu samazinājuši tauku daudzumu uzturā, vai mainījuši taukvielu veidu, daudzi ir palielinājuši dārzeņu lietošanu uzturā, samazinājuši sāls, cukura, alkohola patēriņu. Tomēr joprojām daudzi paradumi ir neveselīgi. Nelabvēlīgāki veselības paradumi ir vīriešiem, lauku iedzīvotājiem un cilvēkiem ar zemāku izglītības līmeni.
2011. gada 27. septembrī plašākai sabiedrībai tika prezentēta Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas jaunās ēkas skice. Tā vēl ir darba stadijā un skices uzmetums tiks pabeigts līdz šā gada beigām, tad darbs būs tehniskā projekta risinātājiem. Ja darbi ritēs bez aizķeršanās, tad Stradiņa slimnīcas jaunajās ēkās ārsti varēs sākt strādāt 2015. gadā.
Mežs rudenī vilina sēņotājus, ogotājus, dabas mīļotājus. Prieku par pastaigu mežā var sagandēt ērce. Latvijas Infektoloģijas centra (LIC) speciālisti uzskata, ka risks saslimt pēc ērces piesūkšanās joprojām ir ievērojams. LIC informē, ka šogad Latvijā kopumā cilvēki vairāk nekā pērn saslimuši ar ērču encefalītu un Laimas slimību.
Latvijā krūts vēzi ik gadu primāri diagnosticē 1000 sievietēm, turklāt trešdaļai 3. un 4. stadijā. Pēc RAKUS "Latvijas onkoloģijas centra" datiem ik gadu vēža dēļ krūti zaudē 700 sievietes. Oktobris pasaulē aizrit Krūts veselības mēneša zīmē. Onkoloģisko pacientu atbalsta biedrība "Dzīvības koks" šajā menesī uzsāk jaunu iniciatīvu - atbalsta grupas pacientiem.
22. septembrī atvēršanas svētkus svinēja grāmata "Venstpils novada medicīnas vēsture". Ārsts Rauls Vēliņš, pateicoties uzticamai atbalstītāju komandai, kurā iesaistījās arī prof. Arnis Vīksna, Ventspils novada medicīnas vērsturi "ietilpinājis" apjomīgā, 500 lappušu biezā grāmatā.
„Francijā masalu epidēmija turpinās - šogad pirmajā pusgadā reģistrēti jau 14 500 gadījumi (6 saslimušie miruši). Salīdzinājumam – visā pagājušajā gadā Francijā tika reģistrēti 5000 saslimšanas gadījumu ar masalām”, komentējot Eiropas slimību kontroles un profilakses centra sniegto informāciju, stāsta Latvijas Infektoloģijas centra (LIC) Epidemioloģiskās drošības un sabiedrības veselības departamenta Infekcijas slimību epidemioloģiskās uzraudzības un imunizācijas nodaļas vadītāja Irina Lucenko. Vairāk šīs infekcijas – masalu - skartie reģioni atrodas Francijas dienvidos.
Latvijas Infektoloģijas centra (LIC) epidemiologi informē, ka aizvadītās nedēļas laikā teju dubultojies cilvēku skaits, kuri saslimuši ar akūtām elpceļu infekcijas slimībām. „Valsts ambulatorajās iestādēs ar šīs infekcijas saslimšanas pazīmēm vērsušos pacientu skaits, izsakot skaitļos, ir 852,5 cilvēki uz 100 000 iedzīvotāju. Salīdzinājumā ar iepriekšējo nedēļu (36.nedēļu), kad šis rādītājs bija – 445,4 cilvēki uz 100 000 iedzīvotājiem, var teikt, ka saslimstība pieaugusi gandrīz 2 reizes – (1,9 reizes vai 91%)”, informē Epidemioloģiskās drošības un sabiedrības veselības departamenta vadītājs Jurijs Perevoščikovs.
Veselības ministrija uzskata, ka atsevišķas komersantu sniegtās papildus atlaides rada nevienlīdzīgu situāciju kompensējamo zāļu saņemšanā visiem pacientiem un visās aptiekās, tādēļ jau ar 2011. gada janvāri pieņemti noteikumi, kas aizliedz šādu papildus atlaižu akciju noteikšanu.
17. un 18.septembrī Rīgā starptautiska kongresa "Paediatric Ophthalmology: the art and the science in 2011. Lifelong benefits to the child and the family" ietvaros ap 200 pediatri, oftalmologi, optometristi, ortoptisti no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Lielbritānijas, Skandināvijas, Krievijas un Ukrainas apskata un diskutē par redzes skrīningu, ambliopiju, šķielēšanu, tīklenes saslimšanām, glaukomu, kataraktu, okulārām malformālijām, vājredzību, neirooftalmoloģiju un ģenētiskām saslimšanām.