Izrādot godu un pasakoties par ieguldījumu augstskolas attīstībā, ceturtdien, 9. janvārī, Rīgas Stradiņa universitātē (RSU) notiks jau par noturīgu augstskolas tradīciju kļuvušais „Senioru vakars", kad tiek godināti ilggadīgie esošie un bijušie darbinieki.
Veselības ministrijas rīkotā preses konferencē "KPMG Latvija" eksperti iepazīstināja ar pētījumu par veselības aprūpes maksājumu sistēmu efektivitāti un tendencēm pasaulē un Latvijā. Galvenā atziņa: nav svarīgi atalgot procesu, bet gan rezultātu.
Ceturtdien, 19.decembrī, plkst. 9.00 Latvijas Universitātes Cietvielu fizikas institūtā (LU CFI) notiks ERAF un LU projekta "Skolas vecuma bērnu redzes un redzes uztveres traucējumu pētīšana un diagnostikas metodiku izstrāde" noslēguma zinātniskā konference, kurā tiks prezentēti projekta laikā iegūtie dati par skolēnu redzes problēmām, izstrādātais prototips, kā arī citas redzes uztveres novērtēšanas metodes, kas pielāgotas skolēniem.
Turpmāk ārstiem medicīniskajos dokumentos vairs nebūs obligāti jāuzrāda personas kods, ko varēs aizstāt ar ārstniecības personas identifikatoru. Vakar, 10.decembrī Ministru kabineta sēdē atbalstīti Veselības ministrijas izstrādātie grozījumi noteikumos*, kas regulē medicīnisko dokumentu lietvedības kārtību.
Statistika liecina, ka savu ģimenes ārstu 3 un vairāk gadus nav apmeklējuši vidēji 18,6% ārsta praksē reģistrēto pacientu, vienlaikus ir ģimenes ārstu prakses, kur attiecīgajā laika periodā ar savu ārstu nav tikušies pat 30% no reģistrētajiem pacientiem.
Izvērtējot iespējas stiprināt primāro veselības aprūpi kā efektīvāko un sabiedrību aptverošāko veselības aprūpes līmeni, palielinot primārās veselības aprūpes lomu profilaksē, diagnostikā un ārstēšanā, kā arī uzlabojot primārās veselības aprūpes kvalitāti, plānots ieviest principu, ka ģimenes ārstam katrs savas prakses pacients profilaktiskajā vizītē jāsatiek vismaz reizi trijos gados.*
Šodien, 27.novembrī, tiek atvērts grāmatas „Ķirurģija" otrais papildinātais izdevums, kas tapis Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) rektora un ķirurģijas profesora Jāņa Gardovska redakcijā un ir visaptverošākā mācību grāmata ķirurģijā latviešu valodā. Tās 1012 lapaspusēs 44 izcili Latvijas ķirurgi un citu nozaru ārsti publicējuši 37 rakstus par ķirurģijas vēsturi, ķirurģiskajām saslimšanām un to ārstēšanas metodēm mūsdienās. Grāmata tapusi, papildinot 2001.gadā izdoto grāmatu.
Dienās pēc 21. novembra Zolitūdes traģēdijas skan daudz līdzjūtības cietušajiem, bojā gājušo tuviniekiem. Un vienlaikus daudz, daudz paldies un pateicības saņem glabēji un mediķi. Arī Doctus redakcija pievienojas līdzjūtības un pateicības teicējiem. Īpaši līdzjūtība traģēdijā bojā gājušās ģimenes ārstes Leonijas Apsītes tuviniekiem un kolēģiem. Apkopojām dažus skaitļus par mediķu veikumu šajās dienās, lai gan ir pilnīgi skaidrs, ka aiz katra skaitļa stāv daudzu kolēģu ātra reakcija, profesionālais un emocionālais ieguldījums, kas nav saskaitāms ciparos.
Rīgas Stradiņa universitātes Augusta Kirhenšteina Mikrobioloģijas un virusoloģijas institūta vadošais pētnieks Mihails Bariševs kopā ar pētnieku Andreju Karpovu, piedaloties ESF projektā, izstrādājuši aparātu „DynaFector", kas paredzēts laboratorijas pētījumiem, lai nodrošinātu efektīvāku ārstniecisko vielu nogādi cilvēka vēža šūnās, īpaši tad, ja ārstnieciskās vielas ir izstrādātas uz siRNS vai DNS bāzes.
Pirmdien, 18.novembrī, visā Eiropā jau sesto reizi tiks atzīmēta Eiropas Antibiotiku informācijas diena, kuras mērķis ir aicināt iedzīvotājus lietot antibiotikas pareizi un vienīgi saskaņā ar ārsta norādījumiem. Eiropas Slimību profilakses un kontroles centrs atzīst, ka antibiotiku rezistence ir pieaugoša sabiedrības veselības problēma Eiropas slimnīcās un sabiedrībā kopumā, kas kļūst arvien nopietnāka.