Šodien, 21.martā, Ministru kabineta sēdē tika apstiprināts Veselības ministrijas izstrādātais noteikumu projekts, kas paredz noteikt kārtību, kādā īsteno Eiropas Savienības struktūrfondu līdzfinansēto projektu ārstniecības personu pieejamības veicināšanai reģionos.*
Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Anestezioloģijas klīnikas anestezioloģes Karina Drizlionoka-Gorovenko un Sniedze Mūrniece guvušas atzinību Eiropas līmenī
Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas stacionārā „Latvijas Onkoloģijas centrs” pacientei ar aizkuņģa dziedzera vēzi veikta sarežģīta operācija, kuras laikā ne vien pilnībā izņemts apjomīgais audzējs, bet arī tā bojātā augšējā apzarņa vēna aizvietota ar vēnu no pacientes augšstilba.
2017.gada janvārī – martā Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests organizē praktiskās apmācības seminārus pirmās palīdzības pasniedzējiem, pamatojoties uz NMP dienestā apstiprinātām aktualizētām pirmās palīdzības apmācības programmu vadlīnijām un praktiskiem algoritmiem.
Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā 61 gadu vecam vīrietim radikāli izoperēts ļaundabīgs mutes pamatnes audzējs, to izņemot kopā ar praktiski visu sejas apakšējo daļu, apakšžokli ieskaitot, un pēc tam veikta sejas trūkstošās daļas rekonstrukcija, izmantojot kaulu un mīkstos audus no pacienta kājas.
Katarakta – acs lēcas apduļķošanās - pārsvarā piemeklē gados vecus cilvēkus. Vienīgais veids, kā palīdzēt kataraktas slimniekam atgūt redzes kvalitāti, ir veikt operāciju.
Aizvadītā gada nogalē Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā veiktas trīs operācijas pacientiem ar retu iedzimtu patoloģiju – Meja Tērnera sindromu.
Ik gadu Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas stacionārā „Gaiļezers” nonāk vidēji 600 pacientu ar smagu politraumu – divu vai vairāku ķermeņa daļu ievainojumu, kas apdraud dzīvību un prasa pieredzējušu mediķu komandas vienlaikus ātru un pārdomātu rīcību.
Pacientu skaits, kuri aizdomu par onkoloģisku slimību dēļ izmanto „zaļo koridoru”, kas sniedz iespēju steidzamības kārtā tikt uz konsultāciju pie speciālista Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas stacionārā „Latvijas Onkoloģijas centrs”, salīdzinot ar pirmo „zaļā koridora” darbības mēnesi, ir krietni pieaudzis.