Latvijā palielinās smēķētāju skaits
Šobrīd nesmēķē, nelieto citus nikotīnu saturošus produktus un izvairās no piesmēķētas vides 46 % iedzīvotāju, kamēr gadu iepriekš tie bija 52 %. Nesmēķētāju vidū galvenokārt ir iedzīvotāji ar augstāko izglītību (60 %), kā arī sievietes un seniori virs 65 gadu vecuma (55 %). Savukārt biežāk dažādus nikotīnu saturošus produktus lieto vai uzturas piesmēķētā vidē aptaujātie ar pamatizglītību (66 %), vīrieši (64 %) un iedzīvotāji, kuri kopumā dzīvo neveselīgi (63 %). Mana aptieka & Apotheka jaunākā Veselības indeksa pētījuma dati apliecina, ka izpratne par smēķēšanas kaitīgumu un rūpes par savu veselību zināmā mērā ir saistītas ar iedzīvotāju izglītotības līmeni – jo zemāka izglītība, jo lielāka smēķētāju proporcija.
Saskaņā ar aptaujas rezultātiem regulāri smēķē 26 % aptaujāto vecumā no 18 līdz 75 gadu vecumam un pēdējo septiņu gadu laikā rādītājs saglabājies ļoti līdzīgs. Arī regulāri smēķējošo vidū dominē cilvēki ar pamatizglītību – 45 % –, kamēr augstāko izglītību ieguvušie tikai – 12 %. Tāpat būtiska atšķirība vērojama starp dzimumiem – regulāri smēķē 37 % vīriešu, bet tikai 15 % sieviešu.
“Mana Aptieka & Apotheka Veselības indekss” ir Latvijas iedzīvotāju veselības stāvokļa pašvērtējuma un dzīvesveida tendenču mērījums, kas tiek veikts jau astoņus gadus. Indekss tapis sadarbībā ar SKDS. Katru gadu tiešās intervijās tiek aptaujāti vairāk nekā 1000 iedzīvotāji vecumā no 18 līdz 75 gadiem.