Veciem cilvēkiem biežāk nekā jauniem pacientiem ilgi jāgaida slimnīcu neatliekamās palīdzības nodaļā
Pētnieki analizējuši datus par pieaugušajiem, kas ieradušies slimnīcu neatliekamās palīdzības nodaļās Parīzes apkārtnē 2011. gadā. Kopā 317 793 pacienti. No tiem 173 629 gaidīja ilgāk nekā ieteicams. Gaidīšanas laiks variējis no 0 minūtēm līdz 4 stundām.
53% no pacientiem, kas jaunāki par 75 gadiem gaidīja ilgāk nekā ieteicams. Pacienti, kas vecāki par 75 gadiem, gaidīja ilgāk nekā ieteicams 64% gadījumu. Pētnieki piebilst, ka ne tikai ārsts, bet vēl daudzi citi faktori ir iemesls ilgai gaidīšanai.
Pētnieki secinājuši, kā arsts ar lielāku varbūtību ātrāk pievērsīsies jaunam pacientam ar sastieptu potīti, jo tam būs jāvelta 1 minūte laika, nekā aprunāsies 10 minūtes ar vecāka gadagājuma pacientu, jo vecāki pacienti, lielākoties, ir sarežģītāk ārstējami, tie lieto vairāk medikamentus, tiem ir vairāk veselības problēmu, kas prasa vairāk laika, lai visu novērtētu un iedziļinātos.
Pētījuma vadošā autore brīdināja, ka atzinums nenozīmē, ka vecāki pacienti saņem sliktāku aprūpi vai ka tiem nevajadzētu ierasties slimnīcu neatliekamās palīdzības nodaļās. Francijas slimnīcas neatliekamās palīdzības ārste Yonathan Freund saka: "mēs vēlamies norādīt, ka ārsti varētu nevēlēties redzēt sarežģītus, vecus un slimus pacientus."
Arī citās valstīs iepriekš veiktos pētījumos atklāts, ka vecākiem pacientiem parasti jāgaida ilgāk līdz tie saņem palīdzību. Līdzīgi secinājumi ir arī pētot ASV neatliekamo medicīnisko palīdzību.
Pētījumi parāda, ka ilgāks gaidīšanas laiks palielina hospitalizāciju biežumu, mirstības risku un nokavētu palīdzības sniegšanu un palielina komplikāciju risku.
Avots: bit.ly/13lfr7p Annals of Emergency Medicine