PORTĀLS ĀRSTIEM UN FARMACEITIEM
Šī vietne ir paredzēta veselības aprūpes speciālistiem

Sociālo mediju izmantošanas samazināšana samazina trauksmi, depresiju, vientulību

Doctus
Sociālo mediju izmantošanas samazināšana samazina trauksmi, depresiju, vientulību
Freepik.com
Pētnieki atklāja, ka koledžas studenti, kuri mēģināja samazināt savu sociālo mediju lietošanu līdz 30 minūtēm dienā, divu nedēļu eksperimenta beigās un salīdzinājumā ar kontroles grupu ieguva ievērojami zemākus rezultātus trauksmes, depresijas, vientulības un baiļu skalā.

Tika veikts eksperimentāls pētījums, lai izpētītu ierobežotas sociālo mediju lietošanas paškontroles ietekmi uz psiholoģisko labklājību. Pēc sākotnējās pārbaudes pasākumu veikšanas 230 bakalaura studenti no lielas Vidusrietumu universitātes tika nejauši izvēlēti vienam no diviem eksperimentālajiem nosacījumiem: vai nu ierobežot savu sociālo mediju lietošanu līdz 30 minūtēm dienā vai izmantot sociālos medijus kā parasti. Pēc 2 nedēļu ilgas ierobežošanas paškontrolētā grupa uzrādīja ievērojamus psiholoģiskās labklājības uzlabojumus. Trauksme, depresija, vientulība, bailes un negatīvā ietekme samazinājās, bet pozitīvā ietekme pieauga. Šie rezultāti liecina, ka sociālo mediju izmantošanas ierobežošana var uzlabot psiholoģisko labklājību vairākās dimensijās. Šis pētījums ir viens no pirmajiem, kas eksperimentāli pēta iespējamas alternatīvas sociālo mediju lietošanas atturībai vai eksperimentētāju pārvaldītiem ierobežojumiem. Turpmākie pētījumi varētu izpētīt sociālo mediju izmantošanas motivāciju un mehānismus, izmantojot kvalitatīvus pētījumus.

AVOTS: Faulhaber ME, Lee JE, Gentile DA. The effect of self-monitoring limited social media use on psychological well-being. Technology, Mind, and Behavior, 2023