Smēķētājiem lielāks dzirdes zuduma risks
Pētījuma mērķis bija perspektīvi novērtēt saistību starp smēķēšanas statusu, smēķēšanas intensitāti un smēķēšanas atmešanu un dzirdes zuduma risku.
Pētījumā piedalījās 50 195 darbinieki, vecumā 20 – 64 gadi un nevienam no dalībniekiem pētījuma sākumā nebija dzirdes problēmu. Dalībniekus novēroja 8 gadus. Tika veiktas dzirdes pārbaudes, lai novērtētu, vai nav attīstījušās dzirdes problēmas.
Novērošanas laikā 3532 dalībniekiem attīstījās augstas frekvences dzirdes zudums un 1575 dalībniekiem attīstījās zemas frekvences dzirdes zudums. Smēķētājiem bija augstāks risks, ka attīstīties dzirdes zudums (HR=1,6; 95 % TI [1,5 – 1,7] augstas frekvences dzirdes zudumam un HR=1,2; 95 % TI [1,1 – 1,4] zemas frekvences dzirdes zudumam), salīdzinot ar nesmēķētājiem. Dzirdes zuduma risks pieauga līdz ar izsmēķēto cigarešu skaitu dienu. Starp tiem, kuri pārtrauca smēķēšanu, dzirdes zuduma risks samazinājās.
Smēķēšana ir saistīta ar paaugstinātu dzirdes zuduma risku, īpaši augstas frekvences dzirdes zudumu. Dzirdes zuduma risks samazinās pat relatīvi neilgu laiku pēc smēķēšanas pārtraukšanas.
AVOTS: Hu H, Sasaki N, Ogasawara T, et al. Smoking, Smoking Cessation, and the Risk of Hearing Loss: Japan Epidemiology Collaboration on Occupational Health Study. Nicotine & Tobacco Research, 2018