Refluksa ezofagīts ir saistīts ar lielāku akūta insulta un pārejošu išēmisku lēkmju risku
Refluksa ezofagīts (RE) ir gastroezofageālā refluksa slimības (GERD) paveids ar endoskopiski pierādītu barības vada iekaisumu, kas ir saistīts ar palielinātu priekškambaru mirdzēšanas (AF) biežumu. Tomēr dati par RE ietekmi uz pacienta iznākumu ir ierobežoti. Valsts mēroga pētījumā pārbaudīja iespējamo RE saistību ar iznākumu pacientiem ar AF.
Lai identificētu hospitalizētus pieaugušos pacientus ar AF un RE laikā no 2010. līdz 2014. gadam, tika izmantota nacionāla datu bāze par stacionētiem pacientiem. Primārie rezultāti ietvēra mirstību stacionārā, uzturēšanās ilgumu (LOS) un kopējās izmaksas slimnīcā. Sekundārs iznākums bija ar AF saistītas komplikācijas, piemēram, akūts insults, pārejoša išēmiska lēkme (TIA) un akūta sirds mazspēja. Analīzei tika izmantota daudzfaktoru regresijas analīze. AF diagnostikai tika pieņemti seši sešdesmit septiņi tūkstoši pieci simti divdesmit pacienti, no kuriem 5396 bija sekundāra RE diagnoze. AF ar RE kohortu vidējais vecums bija 73,6 gadi, 41,5% bija vīrieši un 79,9% bija kaukāzieši. Salīdzinājumā ar AF bez RE kohortas bija lielāka vienlaicīgas dislipidēmijas, hroniskas aknu slimības un hroniskas plaušu slimības (P <0,01) izplatība. Pacientiem ar AF un RE bija arī biežāka akūtu insultu un TIA (P <0,05), garāka LOS (P <0,001) un augstāka maksa par slimnīcu (P <0,05) bez akūtas sirds mazspējas atšķirības (P = .08), slimnīcu mirstība (P = .12) vai CHA2DS2-VASc rādītājs (P = .67). Hospitalizētos pacientiem ar AF RE bija saistīts ar lielāku akūta insulta un TIA biežumu, ilgāku LOS un lielāku slimnīcu maksas. 667520 pacienti ar primāro diagnozi AF tika hospitalizēti no tiem 5396 blakusdiagnoze bija RE. Pacientiem ar AF un RE vidējais vecums bija 73,6 gadi, 41,5 % bija vīrieši. Salīdzinājumā ar AF bez RE pētāmajā kohortā bija lielāka vienlaicīgas dislipidēmijas, hroniskas aknu slimības un hroniskas plaušu slimības (P <0,01) izplatība.
Pacientiem ar AF un RE bija arī biežāka akūtu insultu un TIA (P <0,05), garāka LOS (P <0,001) un augstāka maksa par slimnīcu (P <0,05) bez akūtas sirds mazspējas atšķirības (P = .08), slimnīcu mirstība (P = .12) vai CHA2DS2-VASc rādītājs (P = .67). Hospitalizētiem pacientiem ar AF un RE bija saistīts ar lielāku akūta insulta un TIA biežumu, ilgāku LOS un lielākām slimnīcas izmaksām.
AVOTS: Jiang Y, Damiris K, et al. Reflux esophagitis is associated with higher risks of acute stroke and transient ischemic attacks in patients hospitalized with atrial fibrillation: A nationwide inpatient sample analysis. Medicine (Baltimore). 2021 Jun 25; 100(25): e26502