Dabiskās Covid-19 antivielas bērniem saglabājas septiņus mēnešus
Pētnieki pārbaudīja datus par 218 bērniem Teksasas štatā vecumā no 5 līdz 19 gadiem, kuri tika iekļauti Texas CARES aptaujā, kas sākās 2020. gada oktobrī ar mērķi novērtēt Covid-19 antivielu statusu laika gaitā pieaugušo un bērnu populācijā Teksasā.
Brīvprātīgie, kas piedalījās pētījumā, nodeva trīs asins paraugus. Paraugi tika savākti pirms vakcīnas ieviešanas un Delta un Omikron variantu izplatības laikā. Līdz šim pētnieki ir pabeiguši trīs dažādus pētījuma posmus.
Šis ir pirmais pētījums no Texas CARES aptaujas, kurā ir iekļauti dati no visiem trim aptaujas laika punktiem. Šie atklājumi ir svarīgi, jo informācija, ko ievāca no bērniem, kuri bija inficēti ar Covid-19, neatšķīrās pēc tā, vai bērns bija asimptomātisks vai pēc simptomu smaguma pakāpes, tāpat nebija atšķirības vai bērns bija ar normālu ķermeņa masas indeksu vai paaugstinātu, vai pēc dzimuma. Rezultāti visiem bija vienādi.
Lai gan 96 % no Covid-19 inficētajiem bērniem joprojām bija antivielas septiņus mēnešus vēlāk, krietni vairāk nekā pusei (58 %) parauga bija negatīvas infekcijas izraisītas antivielas trešajā un pēdējā mērījumā. Rezultāti neietver vakcīnas radītās aizsardzības ietekmi. Šī pētījuma rezultāti ir tikai solis, lai izprastu vīrusa ietekmi uz bērniem.
No pētījumiem ar pieaugušajiem ir zināms, ka dabiskā infekcija, kā arī vakcīnas izraisītā aizsardzība nodrošina vislabāko aizsardzību pret Covid-19. Ir bijuši pārpratumi no dažiem vecākiem, kuri uzskata, ka tikai tāpēc, ka viņu bērnam ir bijis Covid-19, viņi tagad ir aizsargāti un nav jāsaņem vakcīna. Lai gan pētījuma rezultāti ir iepriecinoši, jo zināms daudzums dabisko antivielu bērniem saglabājas vismaz sešus mēnešus, tomēr joprojām nav zināms absolūtais aizsardzības slieksnis. Vakcinācija arvien ir labākais veids, kā aizsargāt bērnu no inficēšanās ar Covid-19.
AVOTS: Messiah SE, DeSantis S, Leon-Novelo L, et al. Durability of SARS-CoV-2 Antibodies From Natural Infection in Children and Adolescents. Pediatrics, 2022