Ar Omikrona variantu atkārtotas inficēšanās risks var būt lielāks
Dienvidāfrikā, kur pirmo reizi tika ziņots par Omikrona, pētnieki pārskatīja datus par gandrīz 2,8 miljoniem infekcijas gadījumu un konstatēja, ka, lai gan pirmās infekcijas risks pieauga, kad pandēmijas otrā un trešā viļņa laikā izplatījās agrākie Beta un Delta varianti, atkārtotas inficēšanās risks bija zems un nemainījās. Taču pagājušajā mēnesī, izplatoties Omikrona variantam, katru dienu pieauga atkārtotu inficēšanās gadījumu skaits.
Pētnieki norāda, ka atkārtotas inficēšanās risks var pieaugt ātrāk nekā vidusmēra cilvēka risks saslimt ar Covid-19 infekciju pirmo reizi.
SARS-CoV-2 infekcija parasti tiek diagnosticēta bez ģenētiskās sekvences noteikšanas, lai apstiprinātu vīrusa variantu, tāpēc ar šo pētījumu nevar pierādīt, ka Omikrona spēj labāk izvairīties no imūnās aizsardzības, ko organisms ir izveidojis, reaģējot uz iepriekšēju infekciju. Tas arī neko nepierāda par vakcinācijas radīto aizsardzību.
Tomēr pētnieki teica, ka atkārtotas inficēšanās gadījumu pieauguma laiks liecina, ka tos izraisa Omikrona varianta parādīšanās.
AVOTS: Pulliam JRC, Schalkwyk C, Govender N, et al. Increased risk of SARS-CoV-2 reinfection associated with emergence of the Omicron variant in South Africa. medRxiv, online December 2, 2021