Bērniem ar onkoloģiskām saslimšanām būs pieejama holistiskā pieejā balstīta sociālā rehabilitācija
Bērnu slimnīcas fonda priekšsēdētāja Liene Dambiņa stāsta, ka šis Latvijā ir jauns pakalpojums, kas veidots, balstoties starptautiski atzītās pediatriskās onkoloģijas ārstēšanas vadlīnijās un ņemot vērā Latvijas situāciju ar pieejamo palīdzību bērniem un ģimenēm. Sociālās rehabilitācijas pakalpojumā ietvertie pasākumi ir vērsti uz bērnu un viņu vecāku, aizbildņu vai audžuvecāku sociālo un funkcionālo spēju uzlabošanu, sociālā statusa atgūšanu un iekļaušanos sabiedrībā.
Mākslas terapeiti bērniem rīko deju, kustības un mūzikas terapijas nodarbības, uztura speciālists vada kulinārās meistarklases, pedagogs rīko socializēšanās un radošās aktivitātes, kapelāns nodrošina garīgo aprūpi un sagatavo garīgā atbalsta materiālus vecākiem, savukārt asistenti jeb auklītes palīdz pieskatīt bērnus, kamēr vecāki apmeklē psihologa organizētās atbalsta grupas, fizioterapeita vingrošanas nodarbības vai citus pasākumus.
Psihologs un kognitīvi biheiviorālās terapijas speciālists projekta ietvaros piedāvā starptautiski atzīto intervenču programmu vecākiem, kuru bērni slimo ar onkoloģiskajām saslimšanām (Surviving Cancer Competently Intervention Program), kā arī trīs soļu programmu vecākiem pēc bērna diagnozes uzzināšanas (Surviving Cancer Competently – Newly Diagnosed). Programmas ir veidotas, integrējot kognitīvi biheivioralās terapijas un ģimeņu sistēmiskās pieejas intervences, lai veicinātu ģimenes veselīgu adaptāciju pediatriskās onkoloģijas saslimšanas kontekstā, kā arī lai preventīvi novērstu pēctraumas stresa traucējumu iespējamu veidošanos. Šo programmu ieviešana Latvijā paredz jaunas, līdz šīm nebijušas atbalsta intervences veidošanu un būtiski papildinās sociālās rehabilitācijas pakalpojuma pasākumu klāstu Latvijā. Savukārt pašai projekta speciālistu komandai tiks nodrošinātas supervīzijas izdegšanas novēršanai, kā arī apmācība darbā ar mērķa grupu.