PORTĀLS ĀRSTIEM UN FARMACEITIEM
Šī vietne ir paredzēta veselības aprūpes speciālistiem

Arī seniori kļūst atkarīgi no virtuālās vides

Doctus
Arī seniori kļūst atkarīgi no virtuālās vides
Freepik
Visstraujākais pieaugums, lietojot virtuālo vidi, novērots jauniešu vidū (vecumā no 18 līdz 24 gadiem), taču arī aizvien vairāk senioru ieslīgst virtuālās vides atkarībā, Mana Aptieka & Apotheka Veselības indeksu komentē eksperti.

Aptauja liecina, ka pēdējā gada laikā par 7% (no 10% uz 17%) pieaudzis to iedzīvotāju skaits, kuri pārmērīgi aizraujas ar virtuālo vidi.

Visbiežāk tas skar jauniešus vecumā no 18 līdz 24 gadiem – ja pērn tas bija katrs ceturtais jaunietis, tad šogad jau katrs trešais.

Pieaugoša tendence novērota arī citās vecuma grupās – lai arī joprojām statistiski salīdzinoši maz senioru atzīst, ka mēdz pārāk daudz laika pavadīt virtuālajā vidē, arī tur vērojams kāpums par 4%, sasniedzot 5% atzīmi (pagājušajā gadā – 1%). Kopumā saglabājas tendence, ka līdz ar vecuma pieaugumu samazinās arī internetā pavadītais laiks, tāpat joprojām biežāk ar virtuālo vidi aizraujas vīrieši – 20% (+7%), bet retāk – sievietes – 14% (+6%).

Veselības centra 4" ģimenes ārste Ilze Skuja norāda, ka arī dažādi ārvalstu pētījumi un vietējo mobilo sakaru operatoru novērojumi liecina, ka šā brīža dzīves apstākļi teju spiež internetu patērēt vairāk, jo viedierīces ir veids, kā dažādu ierobežojumu laikā sazināties ar tuvajiem, pasūtīt pārtiku vai sazināties ar ģimenes ārstu. Vienlaikus tieši tehnoloģijas ļāva ne tikai vecāka gadagājuma cilvēkiem, bet visai sabiedrībai kopumā vieglāk izturēt pandēmijas laika izolēšanos.