Ko eHealth Week nedēļas ietvaros vērts dzirdēt Latvijas mediķiem?
Veselības aprūpes speciālisti tās ietvaros varēs iedvesmoties no pasaules labākās prakses piemēriem par tehnoloģiju iespējām palielināt ikdienas veselības aprūpes efektivitāti, uzlabot ārstēšanu un glābt dzīvības. Ārstniecības iestāžu IT vadītāji varēs iepazīties ar citu valstu pieredzi par finansiāli efektīviem IT risinājumiem, to iepirkumiem un potenciāliem finansēšanas modeļiem.
E-veselības nedēļa ik gadu notiek Eiropas Savienības padomē prezidējošajā valstī un apvieno divus paralēli notiekošus pasākumus – augsta līmeņa e-veselības konferenci, ko organizē Latvijas veselības ministrija, sadarbībā ar Eiropas komisiju, un veselības tehnoloģiju konference un izstāde World of Health IT, ko organizē bezpeļņas organizācija HIMSS Europe.
Konferences kopējā tēma ir saistīta ar pacientu iesaistes veicināšanu savas veselības aprūpes saglabāšanā un uzlabošanā, uzsverot, kā tehnoloģijas var palīdzēt pacientiem un iedrošināt tos iesaistīties. Konferences ideja ir ietverta arī konferences atklāšanas plenārsēdes tēmatā „Me and My Health – Transcending Borders".
Pasākumu pilna programma un dalībnieki redzami mājas lapā www.worldofhealthit.org, bet šeit – dažas no būtiskākajām un veselības aprūpes speciālistiem interesantākajām sesijām.
Jaunākās datu analīzes metodes praksē – kā veselības aprūpi var uzlabot Lielie dati (Big Data)
13. maijā, 10:45 - 11:45
Lielo Datu jēdzienam esot vienam no aktuālākajiem jēdzieniem mūsdienu tehnoloģiju pasaulē, ir dažādi viedokļi par to, kā visaptverošās datu analīzes metodes var palīdzēt veselības aprūpei. Šajā sesijā dalībnieki runās par veiksmes stāstiem – panākumiem Big Data jeb inovatīvas datu analītikas izmantošanā.
Runātāji:
Dipak Kalra, EuroRec Institūta prezidents, Beļģija
Unto Häkkinen, Somijas Nacionālā veselības un labklājības institūta Veselības un sociālās ekonomikas centra profesors, pētnieks
Hans-Ulrich Prokosch, Erlangenes Universitātes slimnīcas Medicīnas informātikas un IT direktors, Vācija
Peter Edelstein, vadošā medicīnas un zinātnes tehnoloģiju uzņēmuma Elsevier Medicīnas direktors, ASV
Moderators: Patrice Degoulet, Pompidū Universitātes slimnīcas IT direktors, Francija
Ministrijas sesija: Pacientu pilnvaru palielināšana – jauns laikmets pacientu līdzestībā
12. maijā, 11:00 - 12:00
Kā motivēt pacientus būt ieinteresētiem savas veselības saglabāšanā un uzturēšanā? Kas veicina pacientu līdzestību, kā pacienta ieinteresētību un veselīgu dzīvesveidu var ietekmēt mediķis? Šie ir tikai daži no sesijā apspriestajiem jautājumiem. Tāpat tajā tiks runāts par to, kā informācijas un komunikāciju tehnoloģijas pacientam var palīdzēt kontrolēt savu veselību un mainīt pacienta un ārsta attiecības. Klātesošie diskutēs arī par pacienta un ārsta gaidām un vajadzībām, kuras jāņem vērā, radot jaunus tehnoloģiju produktus.
Runātāji:
Walter Atzori, Eiropas Pacientu foruma Vecākais programmu vadītājs, Beļģija
Marinka de Jong-Fintelman, standartizācijas un e-veselības centra NICTIZ Pacientu un e-veselības programmas vadītāja, Nīderlande
Līga Lētiņa, Cube Systems lietojamības eksperte, Latvija
Moderatore: Sian Rees, Oksfordas Universitātes Veselības pieredzes institūta direktore, Lielbritānija
Ministrijas sesija: eVeselība un mVeselība - kā IKT var sniegt pievienoto vērtību?
13. maijā, 10:45 - 11:45
Sesijā tiks runāts par e-veselības un mobilās veselības pielietojumu pasaulē veselības aprūpes efektivitātes palielināšanā. Tās dalībnieki dalīsies ar idejām, risinājumiem un labo praksi savā reģionā, kā arī diskutēs par to, kā šīs tehnoloģijas palīdzējušas sniegt pievienoto vērtību veselības aprūpes pakalpojumiem dažādās Eiropas valstīs un reģionos.
Runātāji:
Dace Kluša, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta Operatīvās vadības centra direktora vietniece Latvija
Ain Aaviksoo, Igaunijas Sociālo lietu ministrijas Valsts sekretāra vietnieks e-pakalpojumu un inovāciju jautājumos
Andreas Raptopoulos, IT uzņēmuma Exus izpētes konsultants, Lielbritānija
Mr. Philipp Neurohr BSc, MSc, augstskolas FH Joanneum Veselības aprūpes inženieris, Austrija
Moderators: Arvils Kupris, Lattelecom Jauno produktu attīstības daļas direktors
Apvienotais noslēguma plenērs: kā pacienti, nozare un valdības var sadarboties, lai veicinātu inovācijas veselības aprūpē
13. maijā, 15:45 - 17:00
Mūsdienu tehnoloģijas var nodrošināt cieši integrētus starpnozaru pakalpojumus gan uzņēmumiem, gan gala lietotājiem. Noslēdzošajā paneļdiskusijā tiksies augsta līmeņa eksperti no dažādām Eiropas valstīm, lai diskutētu par valstu valdību iespējām ieviest e-pārvaldību un vienotus e-veselības pakalpojumus dažādās valstīs. Sesijā tiks apkopoti iepriekšējo dienu laikā gūtie secinājumi un ieskicētas nākotnes perspektīvas, sniedzot ierosmi dažādu valstu valdībām par to, kā veicināt tehnoloģiju pielietojumu pacientu līdzestības palielināšanā un veselības veicināšanā.
Runātāji:
Martin Andreasson, Eiropas Savienības Reģionu komitejas ziņotājs par m-veselības zaļās grāmatas jautājumiem
Horst Merkle, veselības IT uzņēmumu organizācijas Continua Health Alliance prezidents
Mary Baker, Eiropas Smadzeņu padomes (European Brain Council) bijusī prezidente, Lielbritānija
Moderators: Paul Timmers, Eiropas Komisijas Komunikācijas tīklu, satura un tehnoloģiju ģenerāldirektorāta Digitālās sabiedrības, uzticības un drošības nodaļas vadītājs
Konferences organizētāji Latvijas mediķiem piedāvā e-veselības nedēļu 2015 apmeklēt par īpašu ieejas biļetes cenu – 99 euro + PVN. Ar šo ieejas biļeti iespējams apmeklēt visas sesijas – gan WoHIT konferences sesijas un izstādi, gan arī Augsta līmeņa e-veselības konferences sesijas. Lai saņemtu sīkāku informāciju par to, kā reģistrēties uz šo konferenci mediķiem no Latvijas, lūdzam sazināties, rakstot uz mehealth@vmnvd.gov.lv.