PORTĀLS ĀRSTIEM UN FARMACEITIEM
Šī vietne ir paredzēta veselības aprūpes speciālistiem

2. RSU Endokrinoloģijas un vielmaiņas slimību studentu zinātniskā pulciņa Olimpiāde “Dzīves Hormons” 2023

K. Bērziņa
2. RSU Endokrinoloģijas un vielmaiņas slimību studentu zinātniskā pulciņa Olimpiāde “Dzīves Hormons” 2023
Foto: Jānis Brencis
2023. gada 15.aprīlī notika 2. RSU Endokrinoloģijas un vielmaiņas slimību studentu zinātniskā pulciņa Olimpiāde “Dzīves Hormons” 2023. Šogad Olimpiādē gudrībā un atjautībā sacentās jau 12 komandas no RSU un LU, kopskaitā 35 medicīnas fakultātes 2.- 6. akadēmiskā gada studenti!

Pasākumu vadīja prof. Jānis Vētra (RSU), RSU Medicīnas fakultātes 5. akadēmiskā gada studente, RSU Endokrinoloģijas un vielmaiņas slimību SZP vadītāja Katrīna Elīna Bērziņa, RSU Endokrinoloģijas un vielmaiņas slimību SZP Mentors Dr. Ingvars Rasa (RAKUS) un RSU Endokrinoloģijas rezidente Dr. Diāna Pokšāne.

Olimpiādes vadītāji. No kreisās puses - Jānis Vētra, Katrīna Elīna Bērziņa, Diāna Pokšāne, Ingvars Rasa Olimpiādes vadītāji. No kreisās puses - Jānis Vētra, Katrīna Elīna Bērziņa, Diāna Pokšāne, Ingvars Rasa
Olimpiādes vadītāji. No kreisās puses - Jānis Vētra, Katrīna Elīna Bērziņa, Diāna Pokšāne, Ingvars Rasa

Olimpiādes žūrijas komisija. No kreisās puses - asoc.prof. Vitolds Mackēvičs, Dr. Kristīne Geldnere, Dr. Deniss Gogins, Dr. Una Gailiša, doc., Dr. med. Ieva Lībiete Olimpiādes žūrijas komisija. No kreisās puses - asoc.prof. Vitolds Mackēvičs, Dr. Kristīne Geldnere, Dr. Deniss Gogins, Dr. Una Gailiša, doc., Dr. med. Ieva Lībiete
Olimpiādes žūrijas komisija. No kreisās puses - asoc.prof. Vitolds Mackēvičs, Dr. Kristīne Geldnere, Dr. Deniss Gogins, Dr. Una Gailiša, doc., Dr. med. Ieva Lībiete

Zināšanas vērtēja žūrijas komisija 5 cilvēku sastāvā: žūrijas komisijas priekšsēdētājs Asoc. prof. Vitolds Mackēvičs (RSU, RAKUS), Dr. Una Gailiša (PSKUS), Dr. Kristīne Geldnere (LU, PSKUS), Dr. Deniss Gogins (RSU, RAKUS) un Doc., Dr.med. Ieva Lībiete (RSU).

Olimpiādes sekretariāta sastāvā bija Inguna Leite (RSU, PSKUS), IT speciālists Māris Kravčenko un fotogrāfs Jānis Brencis.

Olimpiāde noritēja 4 kārtās.

Pirmajā kārtā tika pārbaudītas dalībnieku pamatzināšanas ar daudzatbilžu jautājumiem par dažādām ar medicīnu saistītām jomām, kur uzsvars tika likts uz endokrīnajām un vielmaiņas slimībām, to diagnostiku. Studentu komandām, savstarpēji apspriežoties, 30 sekundēs bija jāvienojas par pareizo atbildi un tā jāuzraksta savā atbilžu lapā.

Olimpiādes sekretariāts ar vadītājiem. No kreisās puses - Diāna Pokšāne, Katrīna Elīna Bērziņa, Māris Kravčenko, Inguna Leite, Ingvars Rasa, Jānis Brencis, Jānis Vētra Olimpiādes sekretariāts ar vadītājiem. No kreisās puses - Diāna Pokšāne, Katrīna Elīna Bērziņa, Māris Kravčenko, Inguna Leite, Ingvars Rasa, Jānis Brencis, Jānis Vētra
Olimpiādes sekretariāts ar vadītājiem. No kreisās puses - Diāna Pokšāne, Katrīna Elīna Bērziņa, Māris Kravčenko, Inguna Leite, Ingvars Rasa, Jānis Brencis, Jānis Vētra

1. vietas ieguvēji. No kreisās puses - Karolis Petrulis, Anete Palma, Linda Medjankina 1. vietas ieguvēji. No kreisās puses - Karolis Petrulis, Anete Palma, Linda Medjankina
1. vietas ieguvēji. No kreisās puses - Karolis Petrulis, Anete Palma, Linda Medjankina

Otrajā kārtā jautājumi palika sarežģītāki. Tika pārbaudītas dalībnieku zināšanas par vēsturiskiem notikumiem un pēdējām pasaules aktualitātēm medicīnā, plaši izmantoto saīsinājumu nozīme un zināšanas ārpus ierastā, ko māca universitātēs. Labi veicās tiem, kuri ikdienā medicīnu izzina ne tikai no mācību grāmatām, bet ir ieinteresēti zināt arī kas, kur un kad!

Trešā kārta bija studentu vismīļākā! Kas gan var būt skaistāks, kā apvienot savu profesiju un brīvo laiku! Šī kārta apvienoja medicīnu un mākslu. Studentiem bija iespēja uz medicīnu raudzīties no cita skatu punkta – caur kino, gleznām un pasaulslavenām personībām. Šajā kārtā studentu pieeja bija dažāda – vieni kā detektīvi centās ieraudzīt pavedienus, citi balstījās uz atmiņu, bet citi paļāvās uz savu veiksmi!

Ceturtajā kārtā bija laiks visus piecelt kājās un pārliecināties cik labi studenti uz tausti un skaņu spēj atpazīt medicīnā plaši izmantojamas ierīces. Jāsaka tā – viegli negāja, lai noskaidrotu 3. un 4. vietas ieguvējus vajadzēja izlozēt papildus priekšmetus 5 reizes. Ceturtā kārta bija tik aizraujoša, ka tajā iesaistījās visi atbalstītāji, kuriem arī bija iespēja iejusties Olimpiādes studentu ādā un mēģināt atbildēt uz jautājumu – kas slēpjas maisiņā?

2. vietas ieguvēji. No kreisās puses - Jeļizaveta Ivanova, Anna Kricka, Kristīne Lapšova 2. vietas ieguvēji. No kreisās puses - Jeļizaveta Ivanova, Anna Kricka, Kristīne Lapšova
2. vietas ieguvēji. No kreisās puses - Jeļizaveta Ivanova, Anna Kricka, Kristīne Lapšova

3. vietas ieguvēji. No kreisās puses - Laura Ramona Rozīte, Asnate Matroze 3. vietas ieguvēji. No kreisās puses - Laura Ramona Rozīte, Asnate Matroze
3. vietas ieguvēji. No kreisās puses - Laura Ramona Rozīte, Asnate Matroze

Olimpiādē uzvarēja komanda, kuras sastāvā bija 5. gada studenti - Linda Medjankina, Anete Palma un Karolis Petrulis (skat. foto).

1. vietas ieguvēji viņi saņēma holandiešu mākslinieces Corry Ammerlaan bronzā darināto balvu statueti “Panākumi” kuras devīze varētu būt “Pirmie soļi ir sperti. Panākumus tuvākajā nākotnē!’’ (skat. foto).

Olimpiādes 2. vietas ieguvējas bija 5.gada studentes – Kristīne Lapšova, Anna Kricka un Jeļizaveta Ivanova (skat. foto).

Olimpiādes 3. vietas ieguvējas bija 6.gada studentes - Laura Ramona Rozīte un Asnate Matroze.

Balvas Balvas
Balvas

Balvas Balvas
Balvas

2. un 3. vietas ieguvēji balvā saņēma īpašus stikla dekorus ar gravējumu par Olimpiādes iegūto vietu un gadu. Visi pirmās līdz trešās vietas ieguvēji saņēma dāvanu kartes, kas paredzētas grāmatu iegādei.

Visi dalībnieki saņēma pateicības rakstus un dāvanas no atbalstītājiem. (skat. foto). Katrs Olimpiādes dalībnieks saņēma arī ļoti modernu diagnostisko izmeklējuma ierīci. Paldies Olimpiādes vadītājiem un žūrijas komisijai!

Apsveicam Olimpiādes ,,Dzīves Hormons'' 2023 uzvarētājus un visus dalībniekus!

Olimpiādes laiks 7 stundas aizskrēja nemanot, visiem Olimpiādes rīkotājiem, atbalstītājiem un dalībniekiem bija neviltots prieks būt klāt, līdzdarboties, piedalīties un uzvarēt!

Paldies Olimpiādes atbalstītājiem: RSU Absolventu asociācijai un Dinam Šmitam, RSU Studējošo pašpārvaldei, Latvijas Osteoporozes un kaulu metabolo slimību asociācijai, kompānijām Boehringer Ingelheim, KRKA, Medochemie, Sagitus, Tamro, Vikarts poligrāfija un Worwag Pharma!