Kāds ir tavs personiskās laimes indekss?
Ja var mērīt valstu pašsajūtu, varbūt var noteikt arī personiskās laimes indeksu? Sociālās psiholoģijas profesors Ivars Austers saka: pētnieki runā, ka laime esot iedzimta. Apmēram 50% - kā jūties, tā jutīsies visu mūžu. (Hmm, ar īpašu treniņu palīdzību var stimulēt dopamīna, noradrenalīna un endorfīna izdali, bet "neraksim" tik dziļi). Nākamie 40% ir tas, ko dari, tavs dzīvesveids. Un atlikušie 10% - vide, kurā dzīvo. Turklāt cilvēki maķenīt laimīgāki kļūst pēc 40 gadiem (sveicieni četrdesmitgadniekiem)!
Par tiem ietekmējamiem 50% laimes. Velingtonas koledžā netālu no Londonas un Villija Helpaka skolā Vācijas pilsētā Heidelbergā skolēniem ir mācību priekšmets "Laime". Nodarbībās sporto, gatavo veselīgu uzturu, apmeklē teātri un kultūras pasākumus, mācās atslābināšanās vingrinājumus, runā par vērtībām, sociālo kontaktu nozīmību. Par to, kā jūtas tie, ar kuriem uzturi attiecības. Cik daudz laika tam atliek? Lūk, indikators, kā izmērīt personisko laimi!
Cits indikators laimes mērījumiem - strādāšanas mērķis. Finansiālā labklājība? Amerikā par laimīgiem sevi atzinuši 75% miljonāru. Savukārt kontrolgrupā, kur bija nabadzīgie, sevi par laimīgiem atzina 62%. Starpība nav liela... Trāpīgi par tiem 50% laimes izteicies Apple un Pixar izpilddirektors Stīvs Džobss leģendārajā runā Stenforda universitātē. "Vienīgais veids, kā būt patiesi apmierinātam ar to, ko tu dari, ir darīt to, kas tev šķiet labs darbs. Un vienīgais veids, kā darīt labu darbu, ir dievināt to, ko tu dari. Ja tu vēl joprojām neesi to atradis, tad turpini meklēt.. Tāpat kā ir ar citām sirdslietām, tu zināsi, kad būsi atradis īsto. Un - gluži kā visās labās attiecības - ar gadiem viss tikai uzlabojas."
Lai jums izdodas paaugstināt personiskās laimes indeksu 2012. gadā!
Jūsu DOCTUS